• slayt
  • slayt
  • slayt
DuyurularDerneğimizin Olağan Genel Kurulu 27.11.2016 tarihinde saat 18:00'de Palmiye Otel'de yapılacaktır. (11.11.2016)


Şanlıurfa Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Kadınlar Günü'nü kutladık

Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın üyelerine yönelik etkinlik düzenledi.

Dernek binasında, ŞANLIDER Başkan Yardımcısı Ayşenur Mirkelam ve Kızılay Şehitkamil Kadın Kolları Başkanı Songül Kılıç ev sahipliğinde yapılan etkinliğe katılan kadınlar hep birlikte pasta keserek günlerini kutladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün emekçi kadınların eşit işe eşit ücret ve haklarını talep etmesiyle başlayan mücadelenin sonunda uzun zamandır kutlandığını anımsatan Ayşenur Mirkelam, “Bu önemli günde derneğimizin üyesi kadınlarımızla bir araya gelerek bir gün de olsa sorunlarını, sıkıntılarımızı unutup birlikte eğlenceli zaman geçirdik. Kadınların hak ettikleri konumda olduğu bir yaşam dileğiyle tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

Kızılay Şehitkamil Kadın Kolları Başkanı Songül Kılıç da kadınların yaşamın her alanında var olduklarını buna karşın hak ettikleri değeri tam olarak alamadıklarını söyledi. Kılıç, “Günümüzde eğitim, kariyer sahibi kadınlardan tutun da ev hanımlarına varana dek tüm kadınlar var olduklarının mücadelesini veriyor. Kadınların önündeki engellerin kalkması, onların da eşit bireyler olduklarının kabulünden geçer. Kağıt üzerinde böyle görünse de toplumumuzda maalesef kadınlar hak ettikleri konumda değil. Bunun için kadınlar yıllardır mücadele veriyor” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırlanan pastayı hep birlikte kesen kadınlar günlerini kutladı.


Okunma Sayısı: 580


3.235.182.206
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Ahmet Güneş
ŞANLIDER bugün Gaziantep'teki tüm Urfalıları temsil etmesi ve kentin en üst noktasında kendisini ispatlamasıyla büyük ve güçlü bir kurum olduğunu göstermiştir. Yaptığınız çalışmalar için hepinize teşekkür ediyorum. Allah yardımcınız olsun, yolunuzu açık etsin.

sabri sayan
Bugün 16 Mart halepçe katliamının yıl dönümü. Geçmişteki ve günümüzdeki ZALİMLERİ lanetliyorum. Mazlum, masum Kürt halkının başı bir kez daha sağolsun.'ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM'ne güzel demiş Üstad Bediüzzaman

orhan akdeniz
Kendisine hayrı olmayan kimsenin başkasına hayrı olmaz. İnsan kendisi için hayır işlemez, kendisine iyilik yapmazsa, insanlar da ona hayır ve iyilik yapmaz.bırbırımızden yardımlarımızı eksık etmemız ümidi ile...Orhan AKENİZ


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

Şanlıder Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği

© Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top