• slayt
  • slayt
  • slayt
DuyurularDerneğimizin Olağan Genel Kurulu 27.11.2016 tarihinde saat 18:00'de Palmiye Otel'de yapılacaktır. (11.11.2016)


Şanlıurfa Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Ben buralıyım!

Ülkemizin değişik bölgelerinden Gaziantepe göç eden vatandaşlarımızla geleceğimizi beraber inşa ettiğimizi; eğitim, siyaset, ekonomi, sanayi ve spor gibi pek çok alanda vatandaşlarımızın özellikle de Şanlıurfalı hemşerilerimizin Gazi Şehrimize büyük katkı sağladıklarını görmek mümkündür.

Gelişen dünyada insanları ötekileştirmek kadar basit bir olay olamaz. “Ben buralıyım, benim söylediğim doğrudur” gibi ifadeler bayatlamıştır. Bu ve buna benzer ifadeler insanları üzmekten başka bir şeye yaramamaktadır. İnsanlar, birileri hakkında olumsuz bir şey söylemeden önce iyice düşünmeli ve telafisi zor olan düşünce ve davranışlardan kaçınmalıdır.    “Pekinde kelebek kanat çırpar, okyanusta dalgalar oluşur”  şeklindeki Çin atasözünde ifade edildiği gibi bazen küçük gördüğümüz eylemler büyük olaylara sebep olmaktadır.

Gerek Şanlıurfada gerekse ülkemizde insanlar doğduğu illerden farklı illere ve farklı ülkelere göç etmişlerdir. 

Gaziantep,  ciddi sayıda göç alan illerin başında gelmektedir.  İlimizdeki nüfusun yüzde kırkını bölge illerden gelen vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Göçün yüzde 50 sini Şanlıurfalı hemşerilerimiz oluşturuyor. Bu da yaklaşık olarak nüfusun yüzde 20 sine tekabül ediyor. Hemşerilerimizin Gaziantepe göçü dördüncü nesildir. ŞANLIDER Kurucu Başkanı Mustafa İsmet ERDOĞANın dediği gibi: ‘Biz artık Antepin asli unsurlarıyız. Biz ne kadar Urfalıysak o kadar da Antepliyiz.Göç eden hemşerilerimiz için önemli olan husus, yaşadıkları bu şehri  sevmeleri, buraya hizmet etmeleri,  birlik ve beraberlik içinde yaşamalarıdır.

Gerek çevre illerden göç eden kardeşlerimiz, gerekse hemşerilerimiz, Gazi şehrimizin çok değerli halkı ve ilimizde vazife gereği bulunan memur ve bürokratlarımız tarafından marka olan bu güzel gazi şehrimiz sahipsiz bırakılmamalıdır. Hoşgörünün ortaya çıkmasını sağlayacak etmenlerin oluşması açısından da farklılıklarımız ve kardeşliğimizi pekiştireceğine olan inancımız giderek artmaktır. İlimizdeki bu birlik ve beraberlik ruhu;  ilimizi, ülkenin marka şehri haline getirmiştir. Sanayi ve ticaret alanında yapılan çalışmalarla kendinden söz ettiren şehrimiz, bu alanda emek veren, uğraşan, çabalayan patronundan çırağına kadar herkesin ciddi emekleri sonucunda başarıya ulaşmıştır. Gaziantepin gelişimine bir nebze de olsa katkıda bulunan, taş üstüne taş koyan,  herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Güzel çalışmaların devamının gelmesini temenni ederim. İlimizin kıymetli siyasetçileri ve bürokratlarının da yaptığı değerli çalışmalar takdire şayandır. Ancak burada Şanlıurfalı hemşerilerimizin yokluğu hissediliyor. Bu Şanlıurfalılar için bir sorun teşkil etmektedir. Bu problemin biran önce çözülmesi gerektiğini düşünüyorum. Yüce rabbimiz bizlere; Cuma suresi 10. Ayetin mealinde "Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allahın lütfundan isteyin. Allahı çok zikredin; umulur ki kurtuluşa erersiniz" demektedir.

Gaziantepte ikamet eden bütün vatandaşlarımız toplumumuzun kıymetli birer bireyi olarak ilimizi, ekonomik ve sosyal olarak zenginleştirdiği görülmektedir. İnsanların nereli olduğu veya nerede doğduğu önemli değil, önemli olan atasözümüzde de belirtildiği şekliyle “ Memleketin doğduğun yer değil, doyduğun yerdir.” Olmalıdır. İnsanlarımızın ilimizde, ülkemizde ve dünya ülkelerine yaptıkları hizmetler takdir edilmeye değerdir. Gerisi toplumsal argümanda söylendiği şekilde hikâyedir.Mehmet Emin Erdem
Okunma Sayısı: 376


34.239.151.124
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Ahmet Güneş
ŞANLIDER bugün Gaziantep'teki tüm Urfalıları temsil etmesi ve kentin en üst noktasında kendisini ispatlamasıyla büyük ve güçlü bir kurum olduğunu göstermiştir. Yaptığınız çalışmalar için hepinize teşekkür ediyorum. Allah yardımcınız olsun, yolunuzu açık etsin.

sabri sayan
Bugün 16 Mart halepçe katliamının yıl dönümü. Geçmişteki ve günümüzdeki ZALİMLERİ lanetliyorum. Mazlum, masum Kürt halkının başı bir kez daha sağolsun.'ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM'ne güzel demiş Üstad Bediüzzaman

orhan akdeniz
Kendisine hayrı olmayan kimsenin başkasına hayrı olmaz. İnsan kendisi için hayır işlemez, kendisine iyilik yapmazsa, insanlar da ona hayır ve iyilik yapmaz.bırbırımızden yardımlarımızı eksık etmemız ümidi ile...Orhan AKENİZ


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

Şanlıder Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği

© Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top