• slayt
  • slayt
  • slayt
DuyurularDerneğimizin Olağan Genel Kurulu 27.11.2016 tarihinde saat 18:00'de Palmiye Otel'de yapılacaktır. (11.11.2016)


Şanlıurfa Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Şahin Urfalılarla ŞANLIDER’de buluştu

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte yaşayan Şanlıurfalılarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Şahin, zamanının büyük bölümünü halkın arasında geçirmeye çalıştığını söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelerek halkın kendisine verdiği “şehrülemin” unvanının gereklerini yerine getirmeye çalıştığını söyledi. Başkan Şahin, kentte yaşayan Şanlıurfalılarla ŞANLIDER’de bir araya geldi. Başkan yardımcılarının da tam kadro katıldığı ziyarette çok sayıda mahalle muhtarı, farklı derneklerin başkanları ile ŞANLIDER yönetimi ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan, kentte yaşayan yüzbinlerce Şanlıurfalının artık kendilerini Antepli olarak gördüklerini belirterek, şehrin yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla tüm kesimlerin bir arada yaşaması ve dayanışma kültürünün geliştirilmesinin önemine dikkat çekti.

ŞANLIDER bünyesinde çok sayıda mahalle muhtarının da görev aldığını belirten Erdoğan, “Sayın Cumhurbaşkanımız da muhtarlara ayrı bir önem veriyor. Bana da göre de siyasette en dikkat çekici kesim muhtarlar. Çünkü muhtarların toplumda direkt karşılığı var. Büyük mahallelerimiz var, binlerce oyla seçiliyor muhtarlar; sürekli de toplumla iç içeler. O nedenle biz muhtarlara ayrı bir önem veriyoruz” dedi.

Başkan Şahin de ŞANLIDER ile çok sıcak ilişkiler içinde olduklarını belirterek, “Şehrin emini olarak sürekli sahada olmaya çalışıyorum. Zamanımın önemli bir bölümünü arkadaşlarımızla birlikte mahalle ve köyleri gezerek halkla birebir görüşerek görüş ve taleplerini yerinde alıyoruz. ŞANLIDER ile de çok güçlü bir diyaloğumuz var. Burada çok sayıda muhtarımızın olması da ayrıca önemli” diye konuştu.

“Gaziantep çok renkli bir kilim gibidir, bir gökkuşağı gibidir. Sizler de o kilimin en güzel motifi, gök kuşağının en güzel rengisiniz. Siz olmazsanız biz olmayız” Şahin, çok konuşmaktansa halkı dinlemeyi söylediğini belirterek, ziyarette yer alan mahalle muhtarlarını ve ŞANLIDER yöneticilerini tek tek dinleyerek görüş ve önerilerini aldı. Yapılan konuşmaların ardından Başkan Erdoğan Fatma Şahin’e ziyaretin anısına el dokuması ipek bir şal hediye etti.


Okunma Sayısı: 1683


34.239.151.124
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Ahmet Güneş
ŞANLIDER bugün Gaziantep'teki tüm Urfalıları temsil etmesi ve kentin en üst noktasında kendisini ispatlamasıyla büyük ve güçlü bir kurum olduğunu göstermiştir. Yaptığınız çalışmalar için hepinize teşekkür ediyorum. Allah yardımcınız olsun, yolunuzu açık etsin.

sabri sayan
Bugün 16 Mart halepçe katliamının yıl dönümü. Geçmişteki ve günümüzdeki ZALİMLERİ lanetliyorum. Mazlum, masum Kürt halkının başı bir kez daha sağolsun.'ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM'ne güzel demiş Üstad Bediüzzaman

orhan akdeniz
Kendisine hayrı olmayan kimsenin başkasına hayrı olmaz. İnsan kendisi için hayır işlemez, kendisine iyilik yapmazsa, insanlar da ona hayır ve iyilik yapmaz.bırbırımızden yardımlarımızı eksık etmemız ümidi ile...Orhan AKENİZ


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

Şanlıder Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği

© Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top