• slayt
  • slayt
  • slayt
DuyurularDerneğimizin Olağan Genel Kurulu 27.11.2016 tarihinde saat 18:00'de Palmiye Otel'de yapılacaktır. (11.11.2016)


Şanlıurfa Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Birbirinize sırt çevirmeyiniz. Birbirinize kin tutmayınız. Birbirinizi kıskanmayınız. Birbirinizle dostluğunuzu kesmeyiniz. Ey Allah’ın kulları kardeş olunuz. (Hadisi Şerif)
Şanlıurfalılar sıra gecesinde buluştu

Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) öncülüğünde düzenlenen Şanlıurfalılar Gecesi’nde bir araya gelen Gaziantep’te yaşayan Şanlıurfalılar Urfa türküleriyle eğlendi.  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de geceye katılarak hemşerileriyle hasret giderdi.

Gecenin açılışında konuşan ŞANLIDER Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan, Urfa’dan sonra en fazla Şanlıurfalı’nın Gaziantep’te yaşadığına dikkat çekerek, “Burası bizim ikinci vatanımızdır. Bu geceyi ŞANLIDER’in yanı sıra Birecik, Bozova, Halfeti, Siverek ve Suruç dernekleriyle birlikte düzenledik. Pandemi nedeniyle uzun zamandır etkinlik düzenlemiyorduk. Burada da koruyucu önlemler nedeniyle sınırlı sayıda davetli var. Biz geçmişte katılımcı sayısı onbinleri bulan organizasyonlara da imza attık. İnşallah bu pandeminin etkisi geçince yine büyük kitlelerle bir araya gelerek hasret gideririz” dedi.

Gaziantep’teki Şanlıurfa derneklerinin ŞANLIDER’de bir araya geldiklerini söyleyen Erdoğan, “Birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek hemşerilerimizin kent yaşamına daha aktif katılımlarını sağlamaya çalışıyoruz. İlçe derneklerimiz de yaptığımız etkinliklerde yerlerini alarak sorumluğu paylaşıyorlar. Katkıları nedeniyle başkanlarımıza ve üyelerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise, hemşerileriyle hasret giderme imkanı bulduğu organizasyon nedeniyle ŞANLIDER ve diğer derneklere teşekkür etti. Beyazgül, “Şanlıurfalıların en çok yaşadığı komşu şehrimiz Gaziantep’te hemşerilerimizin birlik ve beraberliklerine tanık olmak çok güzel” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfalılara yaptıkları hizmetler nedeniyle ŞANLIDER Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan, Birecikliler Derneği Başkanı Şaban Altınova, Bozova Derneği Başkanı Halil Çoban, Halfeti Derneği Başkanı Boran Dinçer ile Siverek Derneği Başkanı Mehmet Nergis’e plaket verdi. ŞANLIDER Başkanı Erdoğan da Beyazgül ve diğer protokol üyelerine hediye takdim etti.

Geceye Beyazgül’ün yanı sıra Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özsağır, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler Üyesi Dr. Hayri Baraçlı da katıldı.


Okunma Sayısı: 729


3.239.95.36
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Ahmet Güneş
ŞANLIDER bugün Gaziantep'teki tüm Urfalıları temsil etmesi ve kentin en üst noktasında kendisini ispatlamasıyla büyük ve güçlü bir kurum olduğunu göstermiştir. Yaptığınız çalışmalar için hepinize teşekkür ediyorum. Allah yardımcınız olsun, yolunuzu açık etsin.

sabri sayan
Bugün 16 Mart halepçe katliamının yıl dönümü. Geçmişteki ve günümüzdeki ZALİMLERİ lanetliyorum. Mazlum, masum Kürt halkının başı bir kez daha sağolsun.'ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM'ne güzel demiş Üstad Bediüzzaman

orhan akdeniz
Kendisine hayrı olmayan kimsenin başkasına hayrı olmaz. İnsan kendisi için hayır işlemez, kendisine iyilik yapmazsa, insanlar da ona hayır ve iyilik yapmaz.bırbırımızden yardımlarımızı eksık etmemız ümidi ile...Orhan AKENİZ


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

Şanlıder Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği

© Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top