• slayt
  • slayt
  • slayt
DuyurularDerneğimizin Olağan Genel Kurulu 27.11.2016 tarihinde saat 18:00'de Palmiye Otel'de yapılacaktır. (11.11.2016)


Şanlıurfa Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır. (Henry Ford)
ŞANLIDER'de kongre heyecanı

Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) 4. Olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Mustafa İsmet Erdoğan’ın tüzük kuralları gereği yeniden aday olmadığı kongrede işadamı Hakkı Kılıç, tek liste ile başkanlığına seçildi.

ŞANLIDER Olağan Genel Kurulu, dernek merkezinde kurucu üyelerin de aralarında bulunduğu çok sayıda üye ve Şanlıurfalının katılımıyla gerçekleşti. 3 dönem kuralı nedeniyle yeniden aday olmayan Başkan Mustafa İsmet Erdoğan, uzun bir istişare sürecinin ardından kurulan derneğin 10 yılı geride bıraktığını anımsatarak, “Bugün geldiğimiz noktada hemşerilerimiz arasında birlik ve beraberliği sağlama, hemşerilerimizin kentin yaşam kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirdik. Derneğimizin kuruluşunu 1000 kişilik bir toplantıyla yapmıştık. Farklı ekonomik ve sosyal kesimlere mensup üyelerimizin katımıyla, birlik içinde önemli mesafeler aldık. Bugün gelinen noktada ŞANLIDER artık bu kent yaşamında varlığını hissettiren önemli bir sivil toplum kuruluşu haline geldi. Bugünlere gelmemizde yönetimdeki arkadaşlarımızın ve üyelerimizin ayrı ayrı emekleri var. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüzük gereği yeniden aday olmuyorum. Tüzüğün de ötesinde kendi aramızda görev değişiminin olması gerekiyor. Bundan sonra yine eskiden olduğu gibi bir ŞANLIDER gönüllüsü olarak derneğimize ve hemşerilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Tek liste ile yönetim kurulu başkanlığına aday olan Hakkı Kılıç ise, yönetim kurulu ve üyelerin kendisine duyduğu güvene layık olmaya çalışacağını belirterek, “Kuruluşundan beri ŞANLIDER’deyim. Buradaki görevimiz ne olursa olsun farkımız yok. Yönetim kurulu ve üyelerimizle istişare halinde olarak derneğimizi daha iyi yerlere getirmek için çalışacağız. Bugüne kadar başkanımızın büyük emekleri ve katkıları oldu. Bundan sonra da birlikte mücadele edeceğiz. Önümüzdeki günlerde görev bölümü yaparak, pandemi nedeniyle sınırlı hale gelen dernek faaliyetlerimizi hızla arttıracağız” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Hakkı Kılıç başkanlığındaki tek liste kurul üyeleri tarafından seçilirken, Mustafa İsmet Erdoğan da derneğin onursal başkanlığına getirildi.

 

Kongeremizin yerel basında çıkan haberlerinden: 

https://www.yeniantep.com/haber/5019/sanliderde-kongre-heyecani.html

 


Okunma Sayısı: 1005


3.239.95.36
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Ahmet Güneş
ŞANLIDER bugün Gaziantep'teki tüm Urfalıları temsil etmesi ve kentin en üst noktasında kendisini ispatlamasıyla büyük ve güçlü bir kurum olduğunu göstermiştir. Yaptığınız çalışmalar için hepinize teşekkür ediyorum. Allah yardımcınız olsun, yolunuzu açık etsin.

sabri sayan
Bugün 16 Mart halepçe katliamının yıl dönümü. Geçmişteki ve günümüzdeki ZALİMLERİ lanetliyorum. Mazlum, masum Kürt halkının başı bir kez daha sağolsun.'ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM'ne güzel demiş Üstad Bediüzzaman

orhan akdeniz
Kendisine hayrı olmayan kimsenin başkasına hayrı olmaz. İnsan kendisi için hayır işlemez, kendisine iyilik yapmazsa, insanlar da ona hayır ve iyilik yapmaz.bırbırımızden yardımlarımızı eksık etmemız ümidi ile...Orhan AKENİZ


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

Şanlıder Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği

© Copyright 2019  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top